Ereplacements (10PCS)FSP065-APDC8R01 Power Adapter
Default Profile Picture
Posted by yllphets from the Computers category at 30 Jun 2023 08:22:01 am.
Thumbs up or down
Share this page:
(10PCS)FSP065-APDC8R01
  • Brand: Peloton Batteria
  • Type: GSB553
  • Capacity: 100-240V 50-60Hz
  • Voltage: 5.0V 3.0A,15.0W | 9V 3A, 27.0W |15.0V 3.0A, 45.0W | 20.0V 3.25A, 65.0W Max
  • Encoding: PEL17680_10PCS_Altri
Replace Charger Adapter part number : 10PCS FSP065-APDC8R01 USB Type-C AC Power Supply Adapter
Connecter size: USB Type-C
Power LED indicator
Outlet: 2-prong
Cord Cable: US/ UK/ EU/ AU plug
Status: Brand new
Compatible with the following models : For Peloton Bike+ Charger
online store https://www.battery.org.uk/product/Peloton/(10PCS)FSP065-APDC8R01/188018.html
2. Check the number of your power pins and type of connector(SATA, ATX).
Features: 1.Our batteries and adapters are 100% Compatible.