Jaki jest powód, dla którego telefon nagrzewa się podczas ładowania?

Default Profile Picture
Posted by abby4342 from the Agriculture category at 18 Oct 2021 05:56:59 am.
Thumbs up or down
Share this page:
Wybieramy najlepsze bateria do Laptopów czy Tablet czy netbook Komputery(baterielaptopow.pl)Kup Nowa Bateria do Laptopów, Bateria do Telefonów, Bateria do Tabletów. Najtańsze Zasilacze do laptopów - Ceny zasilacz komputerowy. najwyższa jakość na rynku. Najlepsze oferty !


①Procesor to wielka gorączka telefonu komórkowego

Procesor lub procesor telefonu komórkowego to wysoce zintegrowany układ SOC. Nie tylko integruje centralny układ procesora z układem przetwarzania grafiki GPU, ale także integruje szereg głównych modułów układów, takich jak niebieski, GPS i częstotliwości radiowe. Jest zintegrowany z chipem smartfona. Na najwyższym poziomie układu moduł rozprasza dużą ilość ciepła podczas pracy z dużą prędkością.

Mówiąc najprościej, procesor telefonu komórkowego jest tym samym, co integracja procesora i modułu karty graficznej w tym samym czasie, a także kilku innych modułów. Doświadczony komputerowo rozumie, że procesor i karta graficzna to duże elementy grzejne, oba są zintegrowane ze sobą, a ponieważ są to małe moduły chipowe, ciepło jest oczywiście maksymalne.

②Akumulator nagrzewa się podczas ładowania

Podczas procesu ładowania obwód zasilacza działa jak rezystor podczas wykonywania, a rezystor i prąd są naprzeciw siebie. Ogrzewanie jest zdecydowanie nieuniknione i koncentruje się głównie na baterii i wewnętrznej płycie głównej PCB.

Zimą, gdy temperatura otoczenia nie jest wysoka, ładowanie telefonu komórkowego rzadko wytwarza dużą ilość ciepła, ale w upalne lato wzrost temperatury otoczenia i ciepło generowane przez wewnętrzne ładowanie podczas ładowania powodują, że telefon komórkowy generuje duża ilość ciepła Różnica między temperaturą wewnętrzną a temperaturą otoczenia nie jest wystarczająco duża. W efekcie zmniejsza się wydajność rozpraszania ciepła, a telefon naturalnie się nagrzewa.

Ogólnie rzecz biorąc, Twój telefon zwykle trochę się nagrzewa, chyba że podczas letniego ładowania zrobi się zbyt gorąco. Ale czasami ludzie są przyzwyczajeni do używania telefonu do grania w gry i oglądania filmów podczas ładowania telefonu. Zmniejsza to wewnętrzną stabilność telefonu i sprawia, że telefon jest szczególnie gorący.

Ze względu na wysoką temperaturę otoczenia wzrasta wewnętrzna temperatura sprzętu telefonu komórkowego, a wydajność operacyjna sprzętu ma tendencję do zmniejszania się. Ponadto, jeśli temperatura baterii litowej wzrośnie o 10 stopni, szybkość reakcji chemicznej podwoi się, a zużycie energii wzrośnie. Jest to również ważny powód, dla którego wszyscy używają swoich telefonów komórkowych do grania w duże gry i oprogramowanie. Najważniejszą rzeczą do rozwiązania problemu szybkiego nagrzewania i zużycia energii jest kontrola temperatury.
Procesor, temperatura, sezon
Źródło artykułu: baterielaptopow.pl
0 Comments
[14]
Beauty
[3882]
Business
[59]
Health
[4]
Law
[1]
Men
[43]
Travel
Blog Tags