Jak wybrać zasilacz do komputera stacjonarnego?

Default Profile Picture
Posted by abby4342 from the Agriculture category at 18 Oct 2021 05:56:39 am.
Thumbs up or down
Share this page:
Od momentu powstania w 2008 roku, specjalizujemy się w sprzedaży przenośnych baterii komputerów, telefonów komórkowych, baterielaptopow.pl aktualizujemy naszą ofertę, która jest teraz setki produktów w następujących grup produktów: Zasilacze, baterie do laptopów, baterie do telefonów komórkowych.
1. Wystarczy wybrać współczynnik konwersji mocy zgodnie z rzeczywistą konfiguracją
Użytkownicy instalacji DIY powinni wybrać wyższą moc znamionową w zależności od rzeczywistego zużycia energii przez ich konfigurację komputera. Jednocześnie wybierz produkty, które przeszły certyfikację 80 PLUS i certyfikat PSE, aby poprawić niezawodność.

Standard 80PLUS określa minimalne standardy wydajności konwersji energii dla trzech standardowych obciążeń 20%, 50% i 100% mocy komputera. Oznacza to również, że nasz komputer jest obciążony w 50%, czyli mniej niż moc całej maszyny. Nasz zasilacz komputerowy ma najwyższą wydajność konwersji, gdy średnia moc wynosi około połowy mocy znamionowej zasilacza. W tym momencie zasilacz jest w najlepszej sprawności operacyjnej i stanie. Może to zwiększyć stabilność i trwałość zasilacza.

2. Większa moc nie oznacza lepszej jakości Wcześniej, wybierając dwa zasilacze o podobnej cenie, im cięższe, tym lepsze. Jednak przy powszechnym obecnie stosowaniu aktywnych struktur zasilania PFC nie jest już możliwe rozważanie samej wagi. W porównaniu ze starszymi zasilaczami PFC, w aktywnym zasilaczu PFC nie ma wystarczającej liczby modułów indukcyjnych. Dlatego aktywne zasilacze PFC nie są tak ciężkie jak pasywne zasilacze PFC, ale wymagają współczynnika korekcji mocy i współczynnika konwersji. Wykracza daleko poza pasywne PFC.

Powodem jest to, że aktywny PFC wykorzystuje lepszą technologię i zasady, więc aktywne zasilacze PFC generują mniej ciepła podczas procesu pracy, co nie tylko obniża temperaturę pracy całego zasilacza, ale także utrzymuje zasilacz w temperaturze pokojowej. również zmniejszyć liczbę obrotów wentylatora chłodzącego i zmniejszyć hałas.

3. Rozróżnij typ wyjścia 12 V, tryb jednokanałowy, wysoka kompatybilność

Obecnie istnieją dwa główne typy trybów mocy wyjściowej. Pojedyncze wyjście 12V i wiele wyjść 12V. Obecnie główne zasilanie komputera pochodzi z wyjścia 12V, więc moc wyjściowa 12V i typ również reprezentują ten zasilacz. Istnieją różne trendy w projektowaniu.

Konstrukcja z pojedynczym wyjściem 12 V
Przy pojedynczym zasilaczu wyjściowym 12 V, tylko słowo „12 V” pojawia się na tabliczce znamionowej na wyglądzie zasilacza, a odpowiednia wartość prądu X12 poniżej może uzyskać moc wyjściową 12 V zasilacza.

Pojedyncza konstrukcja wyjścia 12 V jest często spotykana w zasilaczach wysokiej klasy o stosunkowo dużej mocy, ponieważ zapewnia bardziej elastyczną wydajność wyjściową, aby lepiej sprostać wymaganiom wysokiej klasy procesorów i platform komputerowych z wieloma grafikami...

Konstrukcja z podwójnym wyjściem 12 V

Ogólnie rzecz biorąc, zasilacze z dwukanałowym lub dwukanałowym wyjściem 12 V lub wyższym są zbiorczo określane jako wielokanałowe zasilacze wyjściowe. Ogólnie rzecz biorąc, wielokanałowe zasilacze wyjściowe są zazwyczaj projektowane zgodnie z najnowszymi specyfikacjami Intel ZTX (niewymagane). Dopóki tabliczka znamionowa zasilacza mówi 12V1, 12V2 ... 12Vx (jeśli występuje), bardzo łatwo jest również określić, czy zasilacz ma podwójne (wielokanałowe) wyjście 12V. Jest to dwukanałowy, a multi nazywa się wielokanałowym projektem wyjściowym 12 V.

Zasilacze z dwukanałowym (wielokanałowym) wyjściem 12V mają zwykle zabezpieczenie przed przeciążeniem i są bezpieczniejsze pod względem bezpieczeństwa. Jednak ogólna elastyczność jest nieco niewystarczająca w porównaniu z jednokanałowym projektem 12V. Obecnie wysokiej klasy zasilacze i potężni producenci produkują pojedynczy zasilacz 12 V, aby zaspokoić potrzeby zaawansowanych użytkowników instalacji.

4. Czy zasilacz o dużej mocy zużywa więcej energii?

Zgodnie z inercyjnym myśleniem wielu użytkowników, powszechnie uważa się, że im wyższa moc wybranego zasilacza, czyli im wyższa moc zasilacza, tym wyższy pobór mocy. W rzeczywistości wniosek ten jest niewiarygodny, ponieważ moc znamionowa zasilacza nie ma nic wspólnego z rzeczywistym zużyciem energii przez komputer. Zależy to od rzeczywistego obciążenia systemu. Oznacza to, że zużycie energii przez zasilacz jest związane z konfiguracją komputera, a konfiguracja komputera jest bezpośrednio związana z procesorem, płytą główną, kartą graficzną, pamięcią i dyskiem twardym komputera.

Najważniejszą rzeczą przy wyborze zasilacza jest również spojrzenie na moc znamionową. Przy mocy znamionowej sprawność konwersji zasilacza jest zwykle najwyższa. Jeśli komputer o niskiej konfiguracji uzna, że moc znamionowa zasilacza jest zbyt wysoka, zasilanie jest długotrwałe. Gdy współczynnik konwersji jest niski, pobór mocy jest wyższy niż pobór mocy zasilacza, który jest stanem mocy znamionowej. Dlatego ważny jest również dobór odpowiedniego zasilacza komputerowego. Wskazane jest przekształcenie wysokowydajnego zasilacza znamionowego, ponieważ konwersja energii elektrycznej nadal wymaga sprawności. Im mniej energii jest tracone i im mniej ciepła jest generowane, tym więcej ciepła jest odprowadzane z zasilacza.

PFC, moc znamionowa, +12V, 80plus

O płatności
Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej: http://www.baterielaptopow.pl/
0 Comments
[14]
Beauty
[3882]
Business
[59]
Health
[4]
Law
[1]
Men
[43]
Travel
Blog Tags